Rhone Nehri

750 Euro dan başlayan fiyatlar ile

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tarihler

1.GÜN İSTANBUL - LYON - VIENNE

 

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1807 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.25’de Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10.55’de Lyon’a varış ve 5*Dlx Suite nehir gemimize transfer. Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 13.30’da Vienne’e hareket.

Saat 16.00’da Vienne şehir merkezinde serbest zaman sonrası saat 18.30’da Avignon’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

 

2.GÜN AVIGNON

 

Avignon, Fransa varış saat 13:30. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Baux de Provence ve Carrieres de Lumieres turuna katılabilirler. Geceleme gemide

 

3.GÜN AVIGNON - ARLES

 

Avignon dan gemimizin hareketi saat 10:00

Arles,Fransa varış saat 13:00. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Aix en Provence ve Salon de Provence turuna katılabilirler. Gemimizin hareketi saat 22:00

 

4.GÜN CHATEAUNEUF - LE POUZIN

 

Chateauneuf, Fransa varış saat 08:00 Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Grignan Şatosu ve Trüf Mantarı Tadım turuna katılabilirler Gemimizin hareketi saat 09:00

Le Pouzin, Fransa varış saat 13:00.  Gemimizin hareketi saat 14:00

 

5.GÜN LYON - İSTANBUL

 

Saat 03.00’da Lyon limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Lyon turuna katılıp, Saone ve Rhone nehirlerinin birleştiği, 2000 yıllık tarihi ile Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük üçüncü şehri, gastronominin başkenti Lyon şehrini keşfedebilirler . Tur sonrası Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1810 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

28 ARALIK 2017 / PERŞEMBE / LYON / FRANSA LYON ŞEHİR TURU (3 Saat) Kişi Başı 40 EURO Gemimize varış ve kabinlerimize yerleşme sonrasında; Saone ve Rhone nehirlerinin birleştiği yerde, 2000 sene evvel kurulan, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük üçüncü şehrini keşfe çıkıyoruz. Lyon gezimiz esnasında zarif Opera binası ve Belediye Sarayı, Meryem Ana’ya adanmış Fourviere Bazilikası ve seyir terası, Eski Lyon, zengin alışveriş seçenekleri sunan bulvarlar ve BelleCourt Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Carnot Meydanında kurulan rengarenk Noel Pazarını keşfetmek için serbest zamanımız olacak.

29 ARALIK 2017 / CUMA / LYON / FRANSA OİNGT KÖYÜ & BEAUJOLAIS ŞARAPLARI TADIMI & VİENNE YÜRÜYÜŞ TURU (6Saat)

Tura katılacak misafirlerimize öğle yemeği olarak gemiden Lunch Box verilecektir Kişi Başı 70 EURO Kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. ilk olarak, Lyon'a 40 km mesafedeki, “Fransa’nın En güzel ilk 10 Köyü” listesine defalarca ilk sıradan giren Oingt Köyü’nü gezeceğiz. “Altın taşlar ülkesi” adı verilen bölgede takriben 40 adet köy var ve tarihi ortaçağ köyü özelliklerini itinayla koruyan ve Milli Miras kategorisindeki Oingt köyü adeta bir masal diyarını andırıyor. Bölgeye has sarı kalker taşlarından inşa edilmiş binaları, eski kilisesi ve 16. yy’dan kalma sokakları arasında dolaşacağız. Köye renk veren lokal ürünler satan dükkanları ve sanat galeri ayrıca güzergahımız üzerinde olacak. Hemen akabinde uçsuz bucaksız ve muhteşem manzaralar eşliğinde üzüm bağlarının arasından geçerek Beaujolais Şaraplarının üretildiği bir müze-imalathanede Fransa’nın “en Fransız” şaraplarını tanıyıp, tadım yapma fırsatını bulacağız. Hele ki Beaujolais şarapları geleneksel olarak Kasım’ın 3. Perşembesi piyasaya sunulduğundan, tadımımıza bu senenin “Yeni Beaujolais” leri de dahil olacak. Turumuzun sonunda yaklaşık 1 saat 15 dakikalık mesafedeki Vienne'de bizi bekleyen gemimize doğru yola çıkıp, Vienne varışta kasabada yapacağımız kısa bir panoramik tur ve yürüyüş sonrası gemimize döneceğiz.

30 ARALIK 2017 / CUMARTESİ / VIVIERS / FRANSA GRIGNAN ŞATOSU/KÖYÜ & TRÜF MANTARI ÇİFTLİĞİNDE MANTAR AVI ve BÖLGE ŞARABI EŞLİĞİNDE MANTAR TADIMI (5 Saat) Kişi Başı 60 EURO

Viviers'e varış sonrası, Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan Grignan’a doğru yola çıkıyoruz (30 km). Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, şarabı, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış. Romantik Madame Sevignet’ye dair dinleyeceğimiz hikâyeler bu tipik Provence köyü gezimize ayrıca renk katacak. Şatonun seyir terasında(şato girişi hariç) vereceğimiz fotoğraf molası sonrası ''bölgenin altını” olarak bilinen Trüf mantarı yetiştirme çiftliğine gideceğiz ve hem bu değerli mantarların yetiştirilmesi hakkında bilgi alacak, hem de köpeklerin nasıl koku alıp mantarları toprak altından çıkarttıklarına şahit olacağız. Turumuz elbette bölge şarabı eşliğinde trüf mantarları tadımı ile son bulacak.

31 ARALIK 2017 / PAZAR / AVİGNON / FRANSA AVİGNON - ARLES - AVİGNON ARASI TRANSFER & ARLES YÜRÜYÜŞ TURU & AVİGNON YÜRÜYÜŞ TURU ÜCRETSİZ

Kahvaltı sonrası, Otobüslerimiz ile Avignon'a 40 km mesafedeki Arles şehrine varış sonrası, rehberlerimiz eşliğinde düzenlenecek ücretsiz yürüyüş turu ile keşfedebileceksiniz. Van Gogh, Paris’in kargaşasından uzaklaşıp Provence’ın keyfini sürebilmek için gelmiş, yerleşmiş Arles kentine. Ancak buradaki hayatı hiç de hayal ettiği gibi ilerlememiş. Yürüyüş turumuz esnasında, hem usta sanatçının hayatına dair hikâyeler dinleyecek, hem de meşhur “Yıldızlı Geceler” tablosunu çizdiği kahvede, tam da onun oturduğu masalardan birine oturup, hiç değişmeyen manzarası eşliğinde keyifli bir Fransız kahvesi içme fırsatını yakalayacağız. Ancak Arles VanGogh’dan ibaret değil elbette. Fransa’da görebileceğimiz ender Roma dönemi eserlerini de barındıran bu güzel şehirde gezerken hem antik tiyatrosunu, hem de yaz aylarında içerisinde halen boğa güreşleri düzenlenen antik arenasını görecek (giriş ücretlidir), bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Daha sonra Otobüslerimiz ile tekrar Avignon'a dönüş ve Öğle yemeği sonrası Fransa tarihine dini, askeri ve ekonomik olaylarıyla adını yazdırmış Avignon, Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta, eski şehri tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Papalık Sarayı(giriş hariç), Avignon Katedrali, lavanta kokulu dar sokaklar, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonunda Provence’a dair lavanta, sabun, provence baharatları gibi lokal ürünleri keşfetmek ve alışveriş için Avignon’da serbest zaman.

01 OCAK 2018 / PAZARTESİ / AVIGNON / FRANSA BAUX de PROVENCE ve CARRIERES de LUMIERES SHOW'u/SERGİSİ (5,5 Saat) Kişi Başı 70 EURO

Avignon'a 40 km mesafedeki Baux Köyü, Provence deyince olmazsa olmazlarsan sayılır, tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen bu tipik Provence köyü Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. VanGogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux'un büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle Baux Köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Akabinde “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen devasa eski bir taş ocağının içerisindeki çok özel bir sergiyi gezeceğiz. Harika müzikler eşliğinde usta ressamlara ait eserler devasa boyutlarda taş ocağının her bir duvarına yansıtılıyor. Yaklaşık 45 dakika süren bu muhteşem şovun her yıl değişen teması bu sene 16.yy’a ait Avrupa’nın tanınmış ve en başarılı, yapıtları özellikle tuhaflıklarıyla büyüleyen 3 farklı ressama ayrılmış: Bosch, Bruegel ve Arcimboldo. Takriben 7000m2’lik bir alanda, Carmina Burana ya da Vivaldi’nin 4 Mevsim’i gibi modern ve klasik arasında değişen müzikler eşliğinde, 2000’den fazla eser devasa taş ocağının duvarlarına yansıtılacak. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız.

02 OCAK 2018 / SALI / TOURNON / FRANSA TOURNON ŞATOSUNDA RHONE ŞARAPLARI ve ÇİKOLATA TADIMI (4 Saat) Kişi Başı 60 EURO

Otobüslerimiz ile çıkacağımız bu sıradışı turumuzda; Fransa’nın dünyaca ünlü Cotes-du-Rhone şarapları ve çikolata üretim merkezi olan Tain l’Hermitage köyünde kısa bir yürüyüş turuna çıkacağız. Bu minicik köy gurmeler için hem şarap hem çikolata tapınakları arasında sayılıyor. Hemen akabinde Tain l’Hermitage köyüne ahşap tarihi bir köprü ile bağlanmış ve nehrin karşı tarafında kalan Tournon şehrini keşfedecek ve 10.yy’dan kalma tarihi Müze-Şatosunun içerisinde Şarap ve Çikolata tadımına katılacağız. Farklı çikolata çeşitleriyle meşhur Rhone Vadisi şaraplarını eşleştirmek herkes için ilgi çekici bir deneyim olacak ve damağımızda hoş tatlarla gemimize döneceğiz.

1 NİSAN 2020

6 MAYIS 2020

13 HAZİRAN 2020

24 TEMMUZ 2020

16 AĞUSTOS 2020

13 EYLÜL 2020