Kudüs TURU

900 Euro dan başlayan fiyatlar ile

KUDÜS TARİHİNİN ARASINDA KAYBOLMAYA NE DERSİNİZ ?

3 Gece 4 Gündüz

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
 • Genel Özellikler
 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tarihler
1.Gün
İstanbul-Telaviv
 
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde GOLD MEDAL yetkilileri, dini ve idari rehberleriniz ile buluşma,Seyahat evraklarınızın teslimi, bilgilendirme ve pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Hava Yolları seferi ile Tel Aviv'e hareket. Yerel saati ile Telaviv Uluslararası Havalimanı’na varış. Özel otobüsümüz ile havalimanında karşılamanın ardından Yafa şehrine hareket. Yafa’daki Sultan 2. Mahmud Camii ve Külliyesi , Karakol binası, Sultan 2. Abdulhamid hanın tahttaki 25 yılı şerefine yaptırılmış olan saat kulesi , Osmanlı Kışlası , Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi , Hasan Bey Camisi , Deniz Camisi ziyaretleri. Özel otobüsümüz ile Kudüs şehrine hareket ve otele yerleşme.
Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.

 
 
2.Gün
Kudüs
 
Sabah kahvaltısı otelimizde. 
Kahvaltının ardından Zeytindağı’na hareket. Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi. Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerinin ziyareti, ardından Zion dağına hareket. Burada medfun olan Hz. Davut (a.s) `ın kabrini ziyaret edilmesi . Yafa kapısından eski Kudüs’e giriş. Hristiyanlarca Hz. İsa’nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi’nin görülmesi. 
Öğle namazının ardından Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı’ya geliş. Hz.Meryem’in doğduğu evin görülmesi. Harem-i Şerif’e geliş. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı.
İkindi namazının ardında Hz.Ömer Mescidi ziyareti.  Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) ile Kanuni Sultan Süleyman’nın yaptırdığı su bendinin görülmesi. 
Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.
 
3.Gün
Kudüs
 
Sabah kahvaltısı otelimizde. 
Kahvaltının ardından Kahvaltının ardından El-Halil şehrine hareket. El Halil’de Hz. İbrahim (a.s) , Hz. İshak (a.s), Hz. Yakup (a.s) ve Hz. Yusuf (a.s) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret edilmesi. Ardından Halhul kasabasına hareket , Yunus Peygamber (a.s) ın kabrinin ziyaret dilmesinin ardından Beytüllahim şehrine hareket. Burada Hz. İsa(a.s) ın doğduğu yer olan Doğuş Klisesini ziyaret. Öğle namazının ardından deniz seviyesinden 400mt. Aşağıda bulunan dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya hareket.Hz. Musa (a.s) ın kabri ve külliyesini ziyaret edilmesini ardından Kudüs’e hareket.
Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.
 
 
4.Gün
Telaviv-İstanbul
 
Sabah kahvaltısı otelimizde. 
Kahvaltının ardından panoromik gezimize devam ederek Telaviv havalimanına hareket.
Varışa müteakip bilet, valiz ve pasaport işlemlerinin tamamlanması. 
Havayolları seferi ile İstanbul'a hareket.

Turumuzun sonu...

 

 • Otellerde iki kişilik odalarda 3 Gece  konaklama
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri
 • Öğle yemekleri
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları

.         Extra turlar ve müze giriş ücretleri

.         Yurt Dışı Çıkış Harcı

.         Seyahat Sağlık Sigortası

.         İsrail Vize Ücreti ( 30 Euro)

21 NİSAN 2020

26 MAYIS 2020

23 HAZİRAN 2020 

14 TEMMUZ 2020

18 AĞUSTOS 2020

15 EYLÜL 2020