Karadeniz Turu

5 Gece 6 Gündüz Karadeniz Turu

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu Tarihlerimiz

 

26.06.2021 - 02.07.2021

03.07.2021 - 09.07.2021

10.07.2021 - 16.07.2021

19.07.2021 - 25.07.2021

31.07.2021 - 06.08.2021

07.08.2021 - 13.08.2021

14.08.2021 - 20.08.2021

21.08.2021 - 27.08.2021

28.08.2021 - 03.09.2021

04.09.2021 - 10.09.2021

 
Ordu • Boztepe • Giresun • Torul • Karaca Mağarası • Hamsiköy • Uzungöl • Lustra ve Karastel Yaylası • Rize • Çayeli • Hopa • Batum • Botanik Park • Maçka • Of • Ayder Yaylası • Çamlıhemşin • Çinçiva • Zilkale • Palovit Şelalesi • Fırtına Deresi • Sürmene • Trabzon • Atatürk Köşkü Ayasofya Camii • Akçaabat • Samsun • Amasya • Çorum
 
 
 
 

Fİyatı :

2099 TL

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

 

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tarihler
  • İptal İade Güvence
  • Önemli Notlar

1.GÜN | BULUŞMA VE HAREKET 

Akşam Saat 23:30’da Etlik ofisimizin önünde buluşma ve Ordu'ya hareket.

2.GÜN | ORDU - BOZTEPE - GİRESUN - TORUL - HAMSİKÖY - KARACA MAĞARASI - MAÇKA - TRABZON 

Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Karadeniz'in 2.büyük şehri olan Ordu’ya varış.Güne güzel bir başlangıç yapmak üzere restoranımızda kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından eşsiz manzara eşliğinde teleferik ile Boztepeye çıkıyoruz. Ordu’yu ayaklarımızın altında hissedeceğimiz bu güzel yerde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Ordu’dan ayrılarak Giresun’a hareket. Giresun’dan geçerken panoramik olarak Giresun Kalesi ve Giresun Adasını görerek evleri ve pidesi ile meşhur Tirebolu’ya varış. Burada vereceğimiz öğle yemeği molası ardından Harşit Vadisi üzerinden Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yer alan sarkıt ve dikitlerle süslü Karaca Mağarasına vararak bu ilginç oluşumu geziyoruz. Daha sonra Zigana Dağı’nın eteklerinde yer alan ve sütlaç'ı ile meşhur Hamsiköy’ü panoramik olarak görüyoruz Sonrasında Maçka üzerinden Trabzon’daki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
SÜMELA MANASTIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA; 2017 yaz sezonunda restorasyon çalışmaları nedeni ile Sümela Manastırı kapalı olacağından programımızdan çıkarılmıştır. Çalışmaların bitmesi durumunda ‘’ Karaca Mağarası - Hamsiköy ‘’ programının yerine Sümela Manastırı eklenecektir.
 

3.GÜN | UZUNGÖL - LUSTRA VE KARASTEL YAYLASI - RİZE - ÇAYELİ - HOPA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e vardığımızda Minibüslerle Lustra ve Garester Yaylaları turumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte önce Lustra sonra Garaster Yaylası’na ulaşıyoruz. 2400 m. rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanık oluyoruz. Uzungöl’ü en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, geri dönüşe geçiyoruz. Öğle yemeği molası sonrası göl kenarında yürüyüş için serbest zaman. Kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan Hapsiyaş Köprüsü’nde fotoğraf molası sonrası Rize’ye hareket. Yol güzergahında Çay Fabrikasında çayın işlenişinin tanıtımı ve alışveriş imkanı. Yöreye özgü dokuma çeşidi olan Rize Bezi (feretiko) atölyesine uğrayıp hem bilgi alıp hem de alış ve veriş yapma imkanı ve Çayeli üzerinden Hopa’daki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN | TAM GÜN BATUM TURU - AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Batum gezimiz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından Batum’a geçiş. Batum turumuzda; Batum Limanı, Batum Botanik Parkı (Batumski Botaniçiski Sad) ve panoramik şehir merkezinin görülmesi sonrası yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Avrupa Meydanı, mitolojik serüvenlere konu olan Altın Post Anıtı, Tiyatro Meydanı ve Piazza Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası tekrar Sarp Sınır Kapısı’na hareket.Türkiye’ye giriş işlemleri ardından Ayder Yaylasındaki otelimize varış. Akşam yemeğimi ve konaklama yayla otelimizde.
 
GÜRCİSTAN BATUM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA; 
Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan'a T.C kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar dahil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
 
Devlet memurlarının Batum'a çıkışlarında çalıştığı kurumdan, üzerinde yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur yazısı ve bu yazının da ıslak imzalı, orjinal belge olması gerekmektedir.
Emekli vatandaslardan da, emekli olunan kurumdan emeklilik yazısı istenmektedir.
 
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.  Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
 
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. (Kullanılan raporlu ilaçlar varsa, raporun yanınızda bulunması gerekir, aksi halde kutu ilaç tasimak ve sınırdan gecirmek yasaktır.)
 

5.GÜN | ÇAMLIHEMŞİN - ÇİNÇİVA - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - FIRTINA DERESİ - ÇAYELİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kalegon mevkiinden yürüyerek yapacağımız gezintimiz esnasında kartpostallarda sıkça gördüğümüz Gelin Tülü Şelalesi'ni de fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Rize’nin şirin ilçesi Çamlıhemşin’e hareket. Burada bizi bekleyen araçlarımızla bir tarafta yeşilin bin bir tonunu görebileceğimiz bir tarafta da fırtına deresi manzarası eşliğinde Çinçiva olarak da bilinen Şenyuva köyüne varıyoruz. Tarihi Köprüyü gördükten sonra Zilkale'ye doğru devam ediyoruz. Sarp bir kaya üzerine inşa edilmiş tarihi Zilkale'yi ziyaret ettikten sonra Palovit Şelalesi'ne geçiyoruz. Muhtesem anılarla tekrar Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Fırtına deresi kenarındaki restoranımızda yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN | SÜRMENE - TRABZON ŞEHİR TURU - AKÇAABAT - VAKFIKEBİR - FATSA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Trabzon’a doğru hareket. Yol güzergahımız da bulunan bıçak yapımı ile ünlü Sürmene'deki atölyemizde alacağımız bilgi ve alışveriş sonrası Trabzon’a varış. Trabzon'da ilk durağımız Atatürk'ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı ve daha sonra müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Sonrasında dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazzaziye gümüş işçiliğinin tanıtılması sonrası günümüzde cami olarak kullanılan Ayasofya Kilisesi ve müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi köftesi ile meşhur Akçaabat’da alıyoruz. Yemek sonrası ekmeği ve süt ürünleri ile meşhur Vakfıkebir’de vereceğimiz alış veriş molası sonrası Fatsa'ya hareket. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN | SAMSUN - AMASYA - ÇORUM - ANKARA 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ordu’nun meşhur fındık ve mamülleri için alışveriş imkanı ardından Samsun’a hareket. Kurtuluş Mücadelesinin simgesi Samsun’a varış. İlk olarak Bandırma Vapuru'nu görüyoruz. Ardından Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı Mantika Palas'da açılan Gazi Müzesi ziyaretlerini de yaptıktan öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Şehzadeler diyarı be acık hava muzesi niteliğndeki Amasya'ya hareket. Amasya'ya varışımız sonrası Çakallar Tepesine çıkarak tüm şehri tek bir noktadan görme imkanımız olacaktır. Ardından II.Bayezid Külliyesi, Amasya şehir minyatürü ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği günümüzde ise müze olarak kullanılan Bimarhane, diğer adıyla Darüşşifa ziyaretleri sonrası, Yeşilırmak kenarına kurulu tarihi yalıboyu Amasya Evlerini de görüyoruz. Daha sonra Ankara’ya hareket. Yol üzerinde Ferhat'ın Şirin için deldiği dağları görüp, Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molası ve gerekli molalarımız ile birlikte gece saatlerinde Ankara'ya varış.

Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Gold Medal Turizm Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma. :)

 

► Lüks Araç İle Ulaşım
► Araç İçi İkramlar
► 1.Gün Restoran'da Kahvaltı
► 5 Gece Belirtilen Otellerde vb. Konaklama
► (5) Sabah Kahvaltısı ,   (5) Akşam Yemeği otelde alınan
► Karaca Mağarası ve Hamsiköy Turu
► Lustra ve Karastel Yaylaları Turu
► Çinçiva Köyü, Zilkale ve Palovit Şelalesi Yayla Turu
► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

 Tüm Şahsi Harcamalar

► Yurtdışı (Gürcistan) Çıkış Harcı ( 50 TL )

► Otellerde Alınan Ekstra İçecekler

► Dönüş Günü Yemekleri

 

 

Ankara Çıkışlı

Doğu Karadeniz Turu Tarihlerimiz

26 Haziran 2021 - 02 Temmuz 2021

 

03 Temmuz 2021 - 09 Temmuz 2021

 

10 Temmuz 2021 - 16 Temmuz 2021

 

19 Temmuz 2021 - 25 Temmuz 2021

 

31 Temmuz 2021 - 06 Ağustos 2021

 

07 Ağustos 2021 - 13 Ağustos 2021

 

14 Ağustos 2021 - 20 Ağustos 2021

 

21 Ağustos 2021 - 27 Ağustos 2021

 

28 Ağustos 2021 - 03 Eylül 2021

 

04 Eylül 2021 - 10 Eylül 2021

Turun başlamasına 30 gün ve üzeri süreçte iptal talep edildiğinde ödediğiniz bedelin tamamı tarafınıza iade edilir.

Turun başlamasından 29 gün veya daha yakın bir tarihte sözleşmenin iptal edilmesi halinde gezi ücretinin tamamının kesintiye uğramasın kabul ve taahhüt etmiş olur.  Misafirlerimiz tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

 

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım,konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.