Karadeniz Turu

3 Gece 4 Gündüz

 

3 Gece 4 Gündüz Karadeniz Turu

 

 

Karadeniz Turu

 
SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - ARKEOLOJİ MÜZESİ - ORDU BOZTEPE – GİRESUN – RİZE - ÇAY FABRİKASI – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE - HAMSİKÖY - AYDER YAYLASI – GELİN TÜLÜ ŞELALESİ – UZUNGÖL -  SARP SINIR KAPISI - BATUM - GONİO KÖPRÜSÜ - MEDEA HEYKELİ - PİAZZA MEYDANI - POSEİDON ANITI - TİYATRO BİNASI - MERYEM ANA KATEDRALİ – CASİNO - TRABZON - AYASOFYA CAMİİ VE KİLİSESİ - ATATÜRK KÖŞKÜ
 
 
 
 

Fİyatı :

1650 TL

 

 

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tarihler
  • İptal İade Güvence
  • Önemli Notlar

Akşam saat 23:00’te  Etlik ofisimizin önünde buluşma ve hareket.
 

SAMSUN - ORDU BOZTEPE – GİRESUN - RİZE

Sabah saatlerinde Karadeniz’in güzel kentlerinden birisi olan Samsun’a varıyoruz. Sabah kahvaltımızı anlaşmalı yerimizde alıyoruz. Ardından, ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Parkı’nda Samsun’un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal Atatürk’ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen, Avustralya’lı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müzesi’ni ziyaret edip, Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Ordu’ya geçiyoruz. Bu güzel kentin eşsiz manzarasını görmek için tüm şehre hâkim bir tepe olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Boztepe’ye teleferik ile çıkabilir (ekstra). Burada sizlere vereceğimiz serbest zamandan sonra Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Giresun Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra, Karadeniz’in fındık diyarı olan Giresun’da fındık almak için alışverişi yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.  Buradaki gezimizi tamamlayıp Rize’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rize’deki otel’de.

 

RİZE - FIRTINA VADİSİ - ZİLKALE - AYDER YAYLASI – GELİN TÜLÜ ŞELALESİ - RİZE

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından Rize’de panoramik gezimiz ardından, Fırtına Vadisine doğru hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’nin etkileyici doğası eşliğinde serbest zaman veriyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası fırtına vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye (transfer ekstra) geçiyoruz. (Zil Kale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.) Zilkale gezimizin ardından Karadeniz’in göz bebeği, doğa harikası, yeşiliyle, şelaleleriyle sizleri büyüleyip kendisine hayran bırakacak olan 1350 m yükseklikteki Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Burada Gelin Tülü Şelalesini geziyoruz. Ardından Rize’deki otelimize  gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rize’deki otelde.

 

SARP SINIR KAPISI - BATUM - RİZE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Sarp sınır kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan’a bağlayan sınır kapısından gümrük işlemlerimizin ardından, Çoruh Nehrinin Karadeniz’e dökülen yerine konumlandırılmış Batum’a giriş gerçekleştiriyoruz. Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio’ya gidiyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehrinin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa meydanı’nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemeğin ardından Tiyatro Meydanı’nda altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyor, sonrasın da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Batum’dan ayrılıyoruz ve Sarp sınır kapısından çıkış yapıp Rize’deki otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama Rize’deki otelde

SARP SINIR KAPISI - BATUM - RİZE

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Sarp sınır kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan’a bağlayan sınır kapısından gümrük işlemlerimizin ardından, Çoruh Nehrinin Karadeniz’e dökülen yerine konumlandırılmış Batum’a giriş gerçekleştiriyoruz. Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio’ya gidiyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehrinin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa meydanı’nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemeğin ardından Tiyatro Meydanı’nda altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyor, sonrasın da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Batum’dan ayrılıyoruz ve Sarp sınır kapısından çıkış yapıp Rize’deki otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama Rize’deki otelde.

ÖNEMLİ UYARI: 

Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufüs kağıdı) bulundurmak Zorunludur. Ehliyet veya Pasaport ile giriş yapılamaz. 15 TL olan yurt dışı çıkış harcı misafirler tarafından ödenmektedir. 

* T.C Vatandaşı olmayan misafirlerimizin Batum’a girişi kendilerine aittir. Elektronik vize geçmemektedir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. 

Çocuklar dahil resimsiz, eski ve yıpranmış kimliklerle giriş yapılamaz.

Anne ve Babası ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişlerine yönelik Noter onaylı Muvaffakatname almaları gerekmektedir.

 

RİZE - UZUNGÖL - TRABZON - AYASOFYA CAMİİ VE KİLİSESİ - ATATÜRK KÖŞKÜ – ANKARA

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından. Rize bezlerinin yapımını canlı olarak göreceğimiz Rize Bezi Atölyesi’ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin sonrası Ardından Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz.Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Uzungöl’de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huşu ile muhteşem doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Sonra çay fabrikasına gidip, tanıtım ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından bıçakları ile ünlü Sürmene ilçemize geçerek, alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrası Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Trabzon’da ilk olarak İstanbul’dan Trabzon’a gelen Komenos Ailesi tarafından yaptırılan ve belirli aralıklarda kilise, cami ve müze olarak kullanılan 23 Haziran 2013 tarihinden beri de bir kısmı cami bir kısmı hala müze olarak kullanıma açılmış Ayasofya Kilisesi ve Camiini geziyoruz. Ayasofya gezimizin ardından Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK’e hediye edilen ve Trabzon’a son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Başka bir turumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz....

Not: Kültür ve turizm bakanlığı sayfasında “Sümela Manastırı", Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle, Ağustos 2018 tarihine kadar ziyarete kapalı kalacağı belirtilmektedir. Bu nedenle restorasyon çalışmaları süresince Tur programlarımızda Sümela manastırının yerini dolduracak farklı gezi noktalarına yer verilmiştir.

 

 

 

Lüks otobüsler İle ulaşım

-3* veya 4* otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-Sabah kahvaltısı (4 adet / 1. gün anlaşmalı yerimizde ve 3 adet otel’de)

-Akşam yemeği (3 adet otel’de / açık büfe veya set menü)

-Çevre gezileri

-Batum turu

-Ayder Yaylası Giriş Ücreti

-Zorunlu seyahat sigortası

 

-Öğle yemekleri (4)

-Son gün akşam yemeği

-Boztepe’deki teleferik ücreti

-Tüm yemeklerde alınan içecekler

-Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

-Müze ve ören yeri girişleri

-Zilkale’ye çıkış minibüs transfer ücreti

-Programda belirtilmeyen diğer hizmetler ve tüm organizasyonlar

-Tüm şahsi harcamalar

 

 

Turun başlamasına 30 gün ve üzeri süreçte iptal talep edildiğinde ödediğiniz bedelin tamamı tarafınıza iade edilir.

Turun başlamasından 29 gün veya daha yakın bir tarihte sözleşmenin iptal edilmesi halinde gezi ücretinin tamamının kesintiye uğramasın kabul ve taahhüt etmiş olur.  Misafirlerimiz tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

 

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım,konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

» KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna ,Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlarkullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO

46+1koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 LCD TV, DVD Player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 LCD TV, DVD Player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima , 2 adet Monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı

MITSUBISHI SAFİR 

46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses Sistemi, 15'' LCD TV

OTOKAR SULTAN MAXI

31+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak Su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15'' LCD TV

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi,15'' LCD TV

MERCEDES SPRINTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, ABS ,ASR, Klimalı, Ses Sistemi, 15'' LCD TV, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi