ATİNA SAKIZ ADASI TURU

4 gece 5 gündüz

 

YUNANİSTAN TURU

  '' KAVALA - SELANİK - ATİNA - METEORA - SAKIZ ADASI ''

ANKARA’DAN OTOBÜS İLE GİDİŞ - GEMİ İLE DÖNÜŞ

 ( 4 GECE 5 GÜNDÜZ )

 3* ve 4* OTELLERDE KONAkLAMA | 5 ADET SABAH KAHVALTISI

 TÜRKÇE REHBERLİK | LÜKS OTOBÜS İLE ULAŞIM | TUR SÜRESİNCE ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

TÜM GÜNDÜZ TURLARI DAHİL | YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tarihler
  • İptal İade Güvence
1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL – TEKİRDAĞ - İPSALA SINIR KAPISI :

Saat 17:00'da Milli Kütüphane Otobüs (Metro) Durakları önünden hareketle, İstanbul, Silivri, Keşan kara yolunu takip ederek İpsala Sınır Kapısı’na hareket.

2.GÜN | İPSALA - GÜMİLCİNE - İSKEÇE - KAVALA – SELANİK :

Gerekli molalarla İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gümilcine yolunu takip ederek Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri olan İskeçe’ye varıyoruz. İskeçe'de otobüs ile yapacağımız panoramik turumuzda; Plateia Kendriki Meydanı, Saat Kulesi, Hagia Sofia Church (Ayasofya Kilisesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra İskeçe Kavala arasında alacağımız kahvaltı sonrasında Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turumuzda; Bizans Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli, Pargalı İbrahim Paşa Camii (Saint Nicolas Kilisesi ), İmarethane, Su Kemerleri, Kıbrıs Caddesi, Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Meşhur Kavala kurabiyesi alış verişimizi yaptıktan sonra Selanik’e hareket. Selanik’e varışımıza takiben Ulu Önder Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında panoramik şehir turumuzda; Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama SELANİK’de.

3.GÜN | SELANİK – KALAMBAKA - METEORA - ATİNA :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Atina yolculuğumuza başlıyoruz.İlk durağımız Yunanistan`ın Kapadokya`sı Meteora.Litohoro, dağın eteklerinde yarım saatlik bir yürüyüşten sonra direk Meteora’ya varış. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı ya daha yakın, dünyevi konulara ise daha uzak olmak amacıyla bu manastırları yapmışlar. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıymış. Her bir manastır 300 m. kadar yükseklikteki kayaların üzerine yapılmıştır. Tur bitimi sonrası şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Atina’ya hareket.Gerekli molalarımız sonrasında Atina’ya varış ve otelimize yerleşme.Konaklama Atina’daki otelimizde. 

4.GÜN | CORİNTH KANALI – AKROPOLİS – MEÇHUL ASKER ANITI – OLİMPİYAT STADI – OTEL :

Sabah kahvaltı sonrası Dünya da elle yapılmış tek kanal olan Corinth Kanalı’nı görmeye gidiyoruz.Ardından tekrar Atina’ya dönüyoruz.Şehir turuna başlıyoruz ; Akropolis tepesine hareket .Burada Athena Nike Tapınağı, Parthenon, Erekhtheion ve Propylaion’u ziyaret sonrası Syntagma Meydanı’na gidiyoruz.Yunan Parlamento Binası ve Meçhul Asker Anıtı’nı fotoğraflıyoruz. Daha sonra Omonia Meydanı,ilk olimpiyat stadı görülecek yerler arasındadır.Ardından otelimize hareket.Dileyen misafirlerimiz ile akşam yemeğimizi ekstra olarak düzenlenecek YÖRESEL MÜZİKLİ TAVERNA GECESİ’nde alıyoruz.Konaklama Atina’daki otelimizde.

5.GÜN | EVİA ( EĞRİBOZ ADASI ) - PİRE - SAKIZ ADASI :

Sabah kahvaltı sonrası Ardından Evia’ya hareket. Yunanistan’ın Akdeniz’de Girit’ten sonraki en büyük ikinci adası olan Evia Adası, Türkiye’de Eğriboz Adası olarak da bilinmektedir.Panoramik şehir turumuz da ; Belediye Binası, Roma döneminden kalma Su Kemeri, Emirzade Türk Camii, tarihi Tren Garı, Bizans döneminden kalma St. Nicholas Kilisesi ve yerel halk ile turistlerin uğrak bölgesi olan Kordon Boyu görülecek yerler arasında bulunuyor.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Pire limanına hareket.Gerekli pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Gemiye yerleşiyoruz.Saat 20.00 ‘da Sakız Adasına (Chios) hareket.(Gemide; restoran ,lobi,bar,alışveriş dükkanları bulunmaktadır.) Dileyen misafirlerimiz açık güverteye çıkarak eşsiz manzaranın keyfini çıkartabilirler.Geceleme Gemi’de. ( ATS koltuklarda yapılacaktır.)

6.GÜN | SAKIZ ADASI – MESTA KÖYÜ – ÇEŞME – ANKARA :

Sabah saatlerinde sakız Adasına ( chios ) varış.Restoranda kahvaltımızın alınması sonrasında Mastichoria Sakız ağaçlarının bulunduğu bölgeye hareket.Armolia, El seramikleriyle ünlü köy de Seramik alış-verişi, Pyrgi,Geometrik desenleriyle ünlü köy Pyrgi köyünde kahve molası veriyoruz.Mesta - Antik ortaçağ köyünü ziyaret edip limana dönüş.Şehir merkezinde serbest zaman ardından akşam üstü feribot iskelesine hareket.Feribotumuza geçerek Çeşme’ye hareket.Ardından Çeşme’ye varış. Ankara’ya hareket.Gerekli molalar ile birlikte sabah saatlerinde Ankara’ya varış.

 

► Lüks Otobüs İle Ulaşım
► Tur Süresince Araç İçi İkramlar ( Su, Çay, Nescafe, Meşrubat )
► İlk Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı
► 1 Gece Selanik'te 3* yada 4* Otelde kahvaltı dahil Konaklama
► 2 Gece Atina'da 3* yada 4* Otelde kahvaltı dahil Konaklama
► Toplam (5) Sabah Kahvaltısı 
► Programda Belirtilen Şehir Turları
► ATİNA - SAKIZ ARASI GEMİ BİLETİ ( Ats koltuk için geçerlidir )
► Tüm Otel Konaklama Vergileri
► Şehir Giriş Ücretleri
► Kapı Geçiş Ücretleri
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
► Bazı Şehirlerde Yerel Rehberlik Hizmetleri
► Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi 
( 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz İçin Sigorta Tarafından Sür Prim Uygulaması Olup Kişi Başı 15 € Tur Ücretine İlave Edilecektir. )
( 80 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Kapsamı dışı kaldığı için Sigorta Yapılamamaktadır. )
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Öğle ve Akşam Yemekleri
► Yemeklerde Alınan İçecekler
► Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL )
► Schgen vize işlem Ücreti (130 €)

Turun başlamasına 30 gün ve üzeri süreçte iptal talep edildiğinde ödediğiniz bedelin tamamı tarafınıza iade edilir.

Turun başlamasından 29 gün veya daha yakın bir tarihte sözleşmenin iptal edilmesi halinde gezi ücretinin tamamının kesintiye uğramasın kabul ve taahhüt etmiş olur.  Misafirlerimiz tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.