VİYANA TURU

3 Gece 4 Gündüz

VİYANA AVRUPA TURU

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tarihler

Evinizden Havalimanına gidiş –dönüş özel transfer

THY ile Ankara / Viyana / Ankara gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Viyana’da 3 gece 4*’lı Hilton Danubue Waterfront Hotel’de oda kahvaltı konaklama

Viyana Filarmoni Orkestrası Musikverein Golden Hall’da Yılbaşı akşamı konser bileti

Hofburg Sarayı - Belvedere Sarayı - Schönbrunn Sarayı Gezileri

Grinzing’te lokal restoranda akşam yemeği

Programda belirtilen tüm geziler, transferler ve ören yeri giriş ücretleri

Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

1.Gün: Ankara – Viyana


Viyana Turumuz için evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transferlerimiz gerçekleşiyor. Esenboğa Havaalanı Dış hatlar terminalinde saat 09:00 Check – in  Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın  saat 12:00’de Viyana’ya hareket ediyoruz.  Yerel saat ile 13:25’de Viyana’ya varıyor ve bizi bekleyen özel aracımız ile sanat şehri Viyana’da şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası , Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası , Belediye Binası , Hof Theatre , Ünivetsite , Votiv Kilisesi ve Maria Teresa Meydanı göreceğimiz önemli yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam bağları ile meşhur ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü’nün tipik yerel restoranlarından birinde akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama Viyana’ da otelimizde.

2.Gün  Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan ardından  Habsburg Hanedanı’nın  kışlık olarak kullandıkları  Hofburg Sarayını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Kraliçe Marie Antoinette 1654 yılında yapılmış olan Hofburg Sarayı'nda dünyaya gelmiştir. Sarayın içinde İmparator Franz Joseph ve karısı İmparatoriçe Elizabeth'in (Sisi) kullandıkları odalardan bazıları gezilebiliyor. Ayrıca altı odalı Sisi Müzesi'ni gezerken Kraliçe Sisi'nin biraz tuhaf kişiliği ve ruh hali hakkında detaylı bilgiler alma imkanına sahip olacağız.. Sisi, aslında kendi halinde ve hafif bunalımlı bir kraliçeyken 1898 yılında Cenova'da trajik bir biçimde suikasta kurban gitmesinin sonrasında Avusturya için adeta bir ikon haline gelmiş. Hofburg Sarayı'nın içinde  muhteşem yemek takımlarının, mutfak ve servis eşyalarının ve süs olarak kullanılan objelerin sergilendiği bir bölüm ziyaret ederek zamanın içinde kaybolacağız. Gezimiz sonrasında serbest zamanda isteyen misafirlerimiz öğle yemeği alabilirler. Öğle yemeği sonrasında Belvedere Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Belvedere Sarayı Viyana Kuşatmasında savunmayı yöneten ve başarılı olan Prens Eugen Savoy’a hediye edilmiş bir saraydır. Prens daha sonra Avusturya ordusunun başında Osmanlılar’dan Belgrad’ı da  alarak ününe ün katmış, savaşta kazandıklarını da sanata yatırmıştır. Saray, Yukarı Belvedere ve Aşağı Belvedere olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Gezimiz sırasında daimi eserlerin sergilendiği Yukarı Belvedere’yi ziyaret ediyoruz. Aşağı Belvedere’de geçici eserler sergilenmektedir. Gezi sonrası akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama Viyana otelimizde.

3.Gün Viyana

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,  Viyana’nın en önemli müzelerinden UNESCO Dünya Mirasları Listesinde de olan  Schonbrunn Kraliyet Sarayı’nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Habsburg Hanedanı’nın yazlık olarak kullandıkları bu yapının 1400 odası bulunmaktadır. Hofburg Sarayının başrolü Kraliçe Sisi  iken Schonbrunn Sarayının yıldızı Kraliçe Maria Therasa’dır. 16 çocuğu ile tam bir hanedan annesi olan Maria Therasa Avusturya hanedanının en güçlü kadınıdır. 11 kızının 10 tanesini politik amaçlar ile evlendirerek tüm Avrupa hanedanları ile yakın ilişkiler kurmuş ve bu sayede politik olarak da çok güçlenmiştir. Kızlarından birisi “Ekmek yoksa Pasta yesinler” sözü ile ön plana çıkan Maria Antoinette ‘dir. Gezi sonrasında otelimize dönüp, konser için hazırlanıyoruz.

Viyana Filarmoni orkestrası 1842’de besteci Carl Otto Nikolai tarafından kurulmuştur. Misyonunu, “müziğin insancıl mesajını, dinleyenlerin gündelik hayatına ve bilincine iletmek” olarak belirleyen Viyana Filarmoni, 2005 yılında, Dünya Sağlık Örgütü’nün “İyi Niyet Elçisi” seçildi.150 üyeli Viyana Filarmoni Orkestrasının yeni yıl konserini muhteşem Altın salonda izledikten sonra otelimize transfer ile Konaklama otelimizde.

4.Gün Viyana – Ankara

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz. Akşam transfer saatine kadar serbest zamanımız olacak. Akşam üzeri havalimanına transfer. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın  saat 19:35’de Ankara'ya hareket. Saat 22:50’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transferlerimiz gerçekleşiyor. Turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek dileği ile evinize hoşgeldiniz.

 KONAKLAMA OTELİ 4* Hilton Danubue Waterfront Hotel vb.

Evinizden Havalimanına gidiş –dönüş özel transfer

THY ile Ankara / Viyana / Ankara gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Viyana’da 3 gece 4*’lı Hilton Danubue Waterfront Hotel’de oda kahvaltı konaklama

Viyana Filarmoni Orkestrası Musikverein Golden Hall’da Yılbaşı akşamı konser bileti

Hofburg Sarayı - Belvedere Sarayı - Schönbrunn Sarayı Gezileri

Grinzing’te lokal restoranda akşam yemeği

Programda belirtilen tüm geziler, transferler ve ören yeri giriş ücretleri

Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Yurt dışı çıkış harcı 15TL

Vize Hizmeti

Programda belirtilmeyen her türlü hizmet

Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Seyahat Sağlık Sigortası 

29 ARALIK 2019 - 1 OCAK 2020