Bursa Çanakkale Turu

Okullara Özel Program

BURSA ÇANAKKALE TURU

Fiyatı :

532 TL

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • İptal İade Güvence

GÜN | BULUŞMA VE HAREKET :

Aksam  Saat 23.50 de  Kalaba Lisesi önünde buluşma ve  Bursa’ya hareket.

1.GÜN | BULUŞMA VE HAREKET :

 Kültür mozaiği Bursa’nın zamana meydan okuyan muhteşem tarihi ve mimarisini, sonbaharın tüm doğal güzelliklerini görebileceğiniz bir hafta sonu tatili sizleri bekliyor. Gezimize ilk varış durağımız olan Apollon Gölünün kenarını kurulmuş ufak bir balıkçı kasabası olan Gölyazı Köyü’nü ziyaret ederek başlıyoruz. Gölyazı’nda alacağımız sabah kahvaltısının ardından bölgenin önemli kültürel miraslarından olan ve bölgeye gelen turistlerin uğrak noktalarından Köy meydanında yer alan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan Aziz Panteleimon Kilisesi görüyoruz. Ardından Kilisenın hemen yanında yer alan Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Buradaki gezimizin sonrasında siz değerli misafirlerimize hem alışveriş hem de kısa bir dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz Uluabat Gölünde sandal turu yapabilir, yada bölgede ki yöresel tatlardan alışveriş imkanı bulabilirler. Burada ki serbest zamanımızın ardından Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da ilk durağımız Tophane oluyor. Bursa‘da şehrin tam merkezinde yer alan Tophane, Bursa’nın zirvesinde müthiş manzarasını kuşbaşı bir konumdan seyredebileceğiniz bir konumdadır. Tophane’de başta Osmanlı İmp. kurucularından olan Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin sonrasında Bölgenin adı da isminden de anlaşılacağı gibi tepede bulunan, geçmişten günümüze simgesel olarak konumlandırılmış Top arabalarını ve Tarihi saat kulesini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından sizlere hem kısa bir soluklanma molası hemde bölgede yörenin meşhur Kestane şekeri ve tatlılarını alabilmeniz serbest zaman. Buradaki serbest zamanımızın ardından Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofyası Ulu Camii oluyor. Ulu Cami gezimizin ardından Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı) kısa bir mola verip öğle yemeğimizi almaya gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Cumalıkızık Köyü ziyareti. Cumalıkızık, adını bir zamanların efsane dizisi ‘’Kınalı Kar’’ ile duyursa da çokça kalabalık bir şehrin dibinde köy olarak kalmayı başarabilmiş ufak bir Osmanlı Köyüdür. Günümüzde ise dokusu, kokusu, huzuru bozulmamış bir nefes alma alanı. Burası resmen Bursa’nın arka bahçesi diye tanımlayabiliriz. Bu köyde rehberimizin gerekli bilgilendirmeleri ve anlatımlarının ardından, Sanat Evi , Cin Aralığını ziyaret ediyoruz. Buradaki kısa ziyaretimiz sonrasında sizlere bu ekolojik doğal köy ortamında sevdiklerinize, evlerinize güzel yöresel ürünleri alabileceğiniz köy meydanında serbest zaman. Serbest zamanımızın ardından çanakkale’ye otelimize doğru hareket otelde alacagımız aksam yemegi ve dinlenmek için odalarımıza cıkıyoruz.

 

2.GÜN | AKÇAY - KAZ DAĞLARI - ADATEPE KÖYÜ - ASSOS - ÇANAKKALE :

Gerekli molalarımız sonrasında sabah saatlerinde Akçay'a varış. Restauırant’ta alacağımız kahvaltı sonrasında Sarı Kız Anıtı ve sahilin görülmesi sonrasında serbest zaman. Daha sonra Kaz dağlarını seyrederek Zeus Altarı'na çıkıyoruz. Adatepe köyünün gezilmesinden sonra Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz ve Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Akrapol gezisinden sonra Assos limanını panoramik olarak görüyoruz. Ardından Çanakkale'deki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde

KONAKLANACAK OTEL 

 ANZAC HOTEL VB., SARIÇAY HOTEL VB., ZİLELİ HOTEL VB., TEMİZAY HOTEL VB.

3.GÜN | BOZCAADA - ÇANAKKALE :

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya geçiş. Ada'ya yaklaşırken ihtişamlı Kale bizi karşılayacaktır. Merkezde rehberimizin vereceği bilgilendirme sonrası Adada; Rüzgâr Değirmenlerini (Panoramik), Ayazma Plajını görüp Ceneviz Kalesini gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantlarında öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası dileyen serbest zamanda Ayazma Plajı’nda yüzerek veya yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek Geyikli iskelesine geçiyoruz. Daha sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLANACAK OTEL 

ANZAC HOTEL VB., SARIÇAY HOTEL VB., ZİLELİ HOTEL VB., TEMİZAY HOTEL VB.

4.GÜN | ÇANAKKALE - GELİBOLU ŞEHİTLİKLER - ANKARA :

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası feribot ile Gelibolu Tarihi Milli Parkına geçiyoruz. İlk olarak Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Morto Koyu gezilerimizi takiben Alçıtepe Köyünde öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Kanlı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, Kabatepe ve Eceabatın gezilmesi ardından feribot ile Çanakkale merkeze geçiyoruz. Aynalı Çarşı gezimizden sonra sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz. Neşeli yolculuğumuz sonrasında gece geç saatlerde Ankara’ya varış.


 

Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Gold Medal Tur Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Lüks Araç İle Ulaşım

► Araç İçi İkramlar

► 1.Gün  Sabah Gölyazı’da Serpme Kahvaltı İkramı

► 2 Gece Belirtilen Otellerde vb. Konaklama
► Sabah Kahvaltısı (2) - Akşam Yemeği (2)

► Gökçeada Feribot Geçiş Ücretleri

► Gökçeada Midibüs Transfer Ücretleri

► Bozcaada Feribot Geçiş Ücretleri 

► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

► 3 Kişi Free

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

► Tüm Şahsi Harcamalar

► Öğle Yemekleri

► Yemeklerde Alınan İçecekler

► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Turun başlamasına 30 gün ve üzeri süreçte iptal talep edildiğinde ödediğiniz bedelin tamamı tarafınıza iade edilir.

Turun başlamasından 29 gün veya daha yakın bir tarihte sözleşmenin iptal edilmesi halinde gezi ücretinin tamamının kesintiye uğramasın kabul ve taahhüt etmiş olur.  Misafirlerimiz tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.