11. Alaçatı Ot Festivali Turu

2 Gece 3 Gün 1 Gece Otel Konaklaması

ANKARA ÇIKIŞLI 11. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU


Çeşme – Alaçatı – Kuşadası – Şirince – Tire – Ödemiş –  Birgi - Çakırağa Konağı
2 Gece 3 Gün
1 Gece Otel Konaklaması

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • İptal İade Güvence

ANKARA ÇIKIŞLI 11. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU


Çeşme – Alaçatı – Kuşadası – Şirince – Tire – Ödemiş –  Birgi - Çakırağa Konağı
2 Gece 3 Gün
1 Gece Otel Konaklaması
( 10 Nisan  Cuma Hareket 12 Nisan Pazar  Dönüş )


2010 yılında kutlanmaya başlayan Alaçatı Ot Festivali, Festival, İzmir sınırları içinde bulunan Alaçatı’nın doğasını ve buradaki ot çeşitliğini gözlemleyebileceğiniz en özel etkinlik olma özelliğini taşıyor.Alaçatı Ot Festivali eski sokakları, renkli tezgahları ve eğlenceli akşamlarıyla katılanlara unutulmaz anlar yaşatıyor.


HAREKET / GECE YOLCULUĞU


23:00 - Belirlenen Ana noktada Buluşma
23:05 - Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:10 - Söğütözü Armada Önü
23:15 - Odtü Köprüsü Altı
23:20 - Bilkent Köprüsü Altı
23:25 - Ümitköy Köprüsü Altı
23:30 - Koru Sitesi Migros Karşısı
23:35 - Yaşamkent Bp Benzinlik

 

 
 
 

2. Gün

İzmir

 

Kuşadası

 

 

ÇEŞME – ALAÇATI – KUŞADASI

 

Belirtilen buluşma noktalarında siz değerli misafirlerimiz ile buluşmanın ardından misafirlerimizle araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz.Sabah Bornova Çiçekli köy’de alınacak ekstra Ege serpme kahvaltımızın ardından Çeşme ‘ ye doğru hareket ediyoruz . Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydan’ da serbest zamanın ardından Alaçatı'ya doğru hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, Kuşadasında bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Arzu eden konuklarımız ile Kuşadası Şehir ve Barlar Turuna (Ekstra) gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Çiçekli köyde ekstra olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Alaçatıda Serbest zaman olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Mola Tesisleri : Sç Park Afyon Tesisleri
Konaklama: 4* Kuşadası Otelleri

 

 
 

3. Gün

Kuşadası

 

Ankara

 

ŞİRİNCE - TİRE - ÖDEMİŞ - BİRGİ - ANKARA

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından ilk gezi noktamız olan zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor . Birbirinden güzel zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan Şirince’den ayrılıyoruz ve sonra Türkiye' nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ye doğru yola çıkıyoruz. Tire’nin sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Kendine özgü sokak çeşmelerini, camilerini, hamamlarını görüyor, Tire Çarşısı’nın o eski günleri çağrıştıran havasını kokluyor, halen yaşatılan el sanatlarına (urgancılık, nalıncılık, yorgancılık, hasırcılık, saraciye, keçeceilik, dokumacılık) tanıklık ediyor,  zanaatkarları eserlerini üretirken fotoğraflama şansı yakalıyoruz.  .  Öğle yemeğinde ünlü köftesinin de tadına bakma fırsatı buluyor (ekstra ) ve sonrasında . Dünya Kültür Mirası" listesine giren Ödemiş Birgi Köyü’ndeki Çakırağa Konağını, İmam-ı Birgivi Medresesini ve Sultan Şah Türbesini gezip görüyoruz ve turumuzu bitiriyoruz . . Gerekli molalarla Ankara’ya varıyor ve turumuz sonlandırıyoruz. Bir başka Gezinomi organizasyonunda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Bölge restorantlarında ekstra olarak alınacaktır .
Akşam Yemeği: Yolda verilecek olan molada ekstra olarak alınacaktır .
Mola Tesisleri : Sç Park Afyon Tesisleri
Konaklama: Otel konaklaması bulunmamaktadır.

 

Turun başlamasına 30 gün ve üzeri süreçte iptal talep edildiğinde ödediğiniz bedelin tamamı tarafınıza iade edilir.

Turun başlamasından 29 gün veya daha yakın bir tarihte sözleşmenin iptal edilmesi halinde gezi ücretinin tamamının kesintiye uğramasın kabul ve taahhüt etmiş olur.  Misafirlerimiz tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.