Isparta Gül Festivali Turu

ISPARTA GÜL FESTİVALİ TURU

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
 • Genel Özellikler
 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tarihler

1. Gün

Ankara

 

Isparta

 

 

23:00 Belirlenen Ortak Nokta

23:05  Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı

23:10  Söğütözü Armada Önü

23:15 Odtü Köprüsü Altı

23:20 Bilkent Köprüsü Altı

23:25 Ümitköy Köprüsü Altı

23:30 Koru Sitesi Migros Karşısı

23:35 Yaşamkent Bp Benzinlik

23:40 Eryaman Optimum Önü

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

Güzergah: Ankara – Isparta (410 Km)

 

 
 
 

2. Gün

Isparta

 
 

 

Gerekli molaların ardından Dünyanın en büyük gül yağı üreticisi Isparta’nın Güneykent Kasabasına varıyoruz. Alacağımız yöresel kahvaltının ardından gül bahçeleri ve mis gibi gül kokuları arasında gezimize başlıyoruz.

Kahvaltı: Ücrete dahil olarak; Güneykent’te yöresel kahvaltı olarak sunulacaktır.
Akşam Yemeği: Ücrete dahil olarak; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Konaklama: Hilton Garden İnn Otel
Güzergah: Güneykent – Eğirdir - Isparta (90 Km)

Gül hasadı hakkında:
Gül, simyanın ana sembolü olarak bilinir. Yaşamdaki birlikteliği simgeler ve beş taç yapraklı oluşu nedeniyle Pentagrama benzetilir. Bu nedenle evrendeki “Quintaessentia” (temel beşli)’nin simgesidir. Tasavvuftan aşka kadar birçok önemli konunun sembolü haline gelen gülün anavatanı Uzak Doğu Asya olarak bilinir. İlk kez Bulgaristan Kızanlıktan Anadolu’ya Müftüoğlu İsmail Efendi tarafından getirilmiştir. Bakımından hasat aşamasına kadar özel bir bakım gereksinimi duyan gül, hasat sürecinde farklı bir teknik uygulanarak toplanmaktadır.
Kokusunu kaybetmeden toplanması gerektiği için Hasat sabah şafak vakti 5 sularında başlar güneş ışınlarının yakmaya başladığı 10 sularına dek sürmektedir.…
Bizlerde kahvaltımızın ardından Güneykent köylüleriyle bu gül hasadına bizzat katılıyoruz. Hasat sonrasında ise ödülümüz gül sertifikaları adımıza düzenlenmiş olarak takdim edilecektir. Bu keyifli etkinliğin ardından römorklarla gül fabrikasına gidiyoruz. Gül yağı Fabrikasında gezi ve bilgilendirme sonrası nefis kokulu lokum, reçel, temizlik ve kozmetik ürünleri alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Eğirdir’e hareket ederek Akpınar Köyü seyir terasında çay ve fotoğraf molası veriyoruz Hızır Bey Camii, Can Ada ve Eğirdir Kalesini gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 
 

3. Gün

Isparta

 

Ankara

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye’nin ilk Milli Parkı Kovada Gölü Milli Parkı’na varıyoruz. Göl kıyısında vereceğimiz yürüyüş ve fotoğraf molamızın ardından Sütçüler Yazılı Kanyonuna hareket ediyoruz. Karacaören Baraj Gölünün manzarasını gördükten sonra Tarihi Kral Yolunda yürüyüş yapıyoruz. Ardından Ağlasun ilçesine harekete ederek heykeltıraşlığın başkenti sayılan çeşmeleri ile ünlü Sagalassos Antik Kenti’ni geziyoruz. Akşehir’e hareket ederek Gülmece Parkını ve Nasrettin Hoca Türbesi’ni görüyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Ücrete dahil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Güzergah:  Isparta - Akşehir – Ankara (450 Km)

 

Lüks Araçlar ile ulaşım

1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı (Birincisi Restoranda)

1 Akşam Yemeği

Programda belirtilen Tüm Geziler

Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar

 • Öğle yemekleri

  Yemeklerde alınan içecekler

  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

  Kişisel harcamalar