Bursa İznik Cumalıkızık Turu

Bursa Yöresi

Her Cuma

1 Gece 2 Gün

Fiyatı :

350 TL

Sizi Arayalım

Formu Doldurun Sizi Arayalım.!

     
  • Genel Özellikler
  • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tarihler
  • İptal İade Güvence
  • Önemli Notlar


Araç Kalkış Noktalarımız;

23.59 Kızılay Gama İş Merkezi Önü
00.10 Milli Kütüphane 
00.20 Armada Avm 
00.40 Ümitköy Köprüsü
01.00 Mesa Koru
03.30 Eskişehir

1.GÜN : CUMALIKIZIK KÖYÜ - İZNİK AYASOFYASI - İZNİK MÜZESİ - SENATO BİNASI - BURSA - ULU CAMİ - KOZA HAN - YEŞİL TÜRBE - TOPHANE

Belirlenen noktalarda buluştuktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız olan 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü’nü geziyoruz. Cumalıkızık, Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi evleridir. Sokaklarında hayranlıkla gezerken çeşmeler, ahşap bezemeli camiiler, kubbeli bir hamamlar göreceksiniz Tarihi evleri gördükten sonra Hıristiyanlar için önemli olan İznik Ayasofyası’nı (7.Ekümenlik Konsülünün toplandığı yer) gezdikten sonra Süleymaniye Paşa Medresesi ve Çinicilik Atölyelerini, Çini fırınlarının ortaya çıkarıldığı kazı alanlarını ve Lefke Kapısını görüyoruz. Sonraki durağımız İznik Müzesi (Nilüfer Hatun İmareti), İznik Yeşil Camii de görüp panoramik İznik şehir turu ve Senato Binası kalıntılarını gördükten sonra İznik’ten ayrılıp Bursa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi almak için verilen serbest zaman sonrası ülkemizin ve Bursa’nın en önemli camilerinden Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Eskiden ipek böceği kozalarının satışının yapıldığı, Ulu Cami ve Orhan Cami arasındaki Koza Han’ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bir sonraki durağında Türk mezar anıtlarının en gösterişli örneklerinden olan, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. Camii’nin Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplı olduğu tek türbedir. Türbeden sonra yeşil renkte çinileriyle ünlü Yeşil Camii ziyaretimizi tamamladıktan sonra ramazan topu buradan atıldığı için “Tophane” adı verilen Tophane Parkı’na uğruyoruz. Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izlenebildiği parkın içinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ve devletin ikinci sultanı Orhan Bey’in türbelerinin bulunduğu kaleye çıkıyoruz, daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

2.GÜN : MUDANYA - SİYE - MÜTAREKE EVİ - TRİLYE - RESİMLİ KİLİSE

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Bursa'nın deniz kenti Mudanya’da eski bir Rum kasabası olan Siye’de (Kumyaka) büyük ölçüde korunabilen, çoğu Rumlardan kalma deniz kenarındaki tarihi evleri göreceksiniz. Trakya, İstanbul ve Boğazları işgalden kurtaran, Türk Milletinin siyasi alandaki üstünlüğünü tanıtan ilk belge olan Mudanya Mütarekesinin imzalandığı ahşap bir yalı olan Mütareke Evi’ni geziyoruz. Ardından yolumuza adını bir zeytin çeşidinden alan Trilye Kasabası ile(Zeytin bağı) devam ediyoruz. Birinci derece sit alanı olan kasabada 7 kiliseden 3’ü ayaktadır. Dünyada duvarlarına resim yapılan ilk kiliselerden biri olan Resimli Kilise (boyalı kilise veya kemerli kilise olarak ta biliniyor) buradadır. Trilye de verdiğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanda kasabayı keşfediyoruz. Serbest saatlerinizde zeytin ve zeytinyağı alışverişinizi de yapabilirsiniz. Belirlenen saatte buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Ankara’ya hareket ediyoruz.

Bir başka GOLD MEDAL TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

- Lüks Araçlar ile Ulaşım

- 2 Sabah Kahvaltısı

- 1 Akşam Yemeği

- Çevre gezileri

- 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Araç içi İkramlar

- Zorunlu Seyahat Sigortası

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Öğle Yemekleri 

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

HER CUMA KESİN KALKIŞLI

 

Turun başlamasına 30 gün ve üzeri süreçte iptal talep edildiğinde ödediğiniz bedelin tamamı tarafınıza iade edilir.

Turun başlamasından 29 gün veya daha yakın bir tarihte sözleşmenin iptal edilmesi halinde gezi ücretinin tamamının kesintiye uğramasın kabul ve taahhüt etmiş olur.  Misafirlerimiz tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

 

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım,konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

» KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna ,Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlarkullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO

46+1koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 LCD TV, DVD Player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 LCD TV, DVD Player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima , 2 adet Monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı

MITSUBISHI SAFİR 

46+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses Sistemi, 15'' LCD TV

OTOKAR SULTAN MAXI

31+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak Su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15'' LCD TV

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi,15'' LCD TV

MERCEDES SPRINTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, ABS ,ASR, Klimalı, Ses Sistemi, 15'' LCD TV, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi